Edukativní roadshow pro Elektrowin

Elektroodpad
na odstřel

Pro firmu Elektrowin zajišťující zpětný odběr, recyklaci
a likvidaci elektroodpadu jsme již poněkolikáté připravili kreativní turné, jehož účelem je zábavnou formou
motivovat veřejnost k aktivní recyklaci. Tento projekt
vedeme pravidelně již od roku 2010,
přičemž pokaždé vytváříme nový tematický
koncept na míru.

0
let spolupráce
0
členů týmu
0
měst
Edukativní event
Edukativní event

S maringotkou na putovní prezentační akci

Oblékáte zelenou kostkovanou košili a nasedáte do auta. Slunce ještě pořádně nevykouklo a vy už jste na cestě do jednoho z deseti vybraných českých měst. Vaším úkolem je spolu s dalšími kolegy vytvořit na náměstí takovou malou pouť. Atrakce budou vskutku velmi podobné. Rozdíl je však v tom, že vstupné je zdarma a kdo by přeci jen chtěl nějak přispět, může donést již nepotřebný elektrospotřebič. Zároveň máte za cíl zvídavé návštěvníky, ať už ty malé ze škol a školek nebo ty dospělé, poučit o tom, jaké jsou základní principy recyklace elektroodpadu.

Edukativní event
Edukativní event

Tematicky je letošní turné ukotvené v poetice Divokého Západu, a tak nemůže být divu, když začnete instalovat Saloon střelnici umístěnou v maringotce, chystat soutěž v lasování či páce nebo ježdění na elektrickém býkovi. Nesmí chybět ani kontejnery na hlavního banditu – elektroodpad. A skákací hrad v podobě konvice je už jen malým bonusem pro ty nejmenší, které čeká i westernová pohádka. Hlavně nezapomenout na barevné židličky pro malé návštěvníky akce, aby nemuseli sedět na zemi. Vše musí být bezchybně připravené. Bohatá informační kampaň v rádiích, na sociálních sítích a v tisku přivede spoustu zvědavých očí a snad i elektrospotřebičů určených k recyklaci. A skutečně se už po chvíli od ohlášeného začátku akce scházejí první lidé a děti ze škol. 

Edukativní event
Edukativní event

Jedna z nich dokonce doveze vyřazený odpad vlastní dodávkou. Program se pomalu chýlí ke konci. Naplněné kontejnery odvážíte do místního sběrného dvora, zatímco ostatní uklízejí a chystají všechny atrakce k převozu. Sluníčko, které vás ráno doprovázelo na cestě, bude i teď vaším společníkem. Zapadá a vy opět sedíte v autě a přesouváte se do dalšího města. Je už skoro půlnoc, když se dostáváte do postele. Čeká vás jen pár hodin spánku. Máte ale upřímnou radost, že z maličkých zábavných prvků společně skládáte něco většího – cestu k tomu, aby dospělí i děti recyklaci vnímali jako něco běžného a potřebného.

Edukativní event
Edukativní event

Video z eventu

Chcete uspořádat event? Napište nám.

Nechejte nám na sebe kontakt a pár vět o tom, s čím vám můžeme pomoci. Ozveme se.